Predaj koní

Posted by admin | Tuesday 22 December 2009 8:19 pm

Predaj koní
Je veľmi ťažké sa rozhodnúť, či skutočne chcete predať vášho koňa. Pred predajom koňa by ste si mali dať záväzok, ktorý spočíva v dobrom predaji koňa, aby mal váš milovaný kôň dobrý domov a ešte k tomu starostlivého majiteľa.

Keď už ste sa rozhodli predať vášho milovaného koníka, mali by ste si dobre rozmyslieť, akú má pre vás cenu a za koľko ste ho ochotný predať a ako by ste ho chceli predať. Predaj koní je normálna zaležitosť, avšak kôň je zviera a tak sa treba k nemu aj správať, treba si nájsť kupcu, ktorý je ochotní za koňa zaplatiť dosť, ale vie aj poskytnúť kúpenému koňovi potravu, výbeh a čo najlepšiu starostlivosť.

Najskôr by ste mali zistiť sumu, za ktorú iní ponúkajú kone, ktoré sú podobné vášmu, brať do úvahy skúsenosti, vek, úspechy v súťažiach vašich koňov. Uistite sa, že máte decentne odfoteného vášho koňa z dôvodu predaja na internete. Videl som už nespočetne veľa zlých fotiek koňov ,čo podľa mňa odradí kupujúceho. Prezentujte svojho koňa čo najlepšie. Na fotke by mali kone stáť, mali by mať vystreté uši so vzpriamenou hlavou.

Po druhé, sadnite si a zapíšte základné informácie o koňovi, ktoré potom pripíšete k fotke pri predaji.

Tí, ktorí chcú kone kúpiť sa zaujímajú o nasledovné informácie:
1,Vek, pohlavie, výška, váha, farba, ,druh (ak vlastníte kríženca, uveďte to do formulára)
2.Na aké aktivity sú kone trénované: kone na vychádzky, výcvik koňa, skoky, kone pre postihnutých, krasojazda, akú záťaž znesie…
3, Pre koho sú kone vhodné: Pre všetkých jazdcov, pre juniorov, mladých jazdcov, dospelých amatérov, profesionálov, malé deti alebo iba pre skúsenejších jazdcov.